5 ماده‌ی غذایی که کم می‌شود | تغذیه سالم

5 ماده غذایی که کم می شه

خیلی از ما تصور می کنیم مواد غذایی ای که مصرف می کنیم، همیشه در دسترسمان قرار داره. با اینکه پایان جهان سال 2012 نبود، اما مسلمه که شامل بشقاب غذاها به زودی تغییر می کنه…

1. کاکائو

تولید جهانی کاکائو در مناطق شمالی و جنوبی خط استوا متمرکزه. کاکائو محصول لوبیای کاکائوه که درون غلاف قرار داره و مانند میوه، روی درختای کاکائو رشد می کنه. آفریقا، تأمین کننده 70 درصد کاکائوی دنیاس. ساحل عاج که در غرب آفریقا واقع شده به تنهایی، 1/4 میلیون تن کاکائو در سال تولید می کنه. بعد از اون، غنا، دومین تولیدکننده کاکائو با بیشتر از 600 هزار تن تولید در ساله.

کاکائو واسه اولین بار در سال 1528، به وسیله «هرناندو کورتز» از آمریکای جنوبی به اسپانیا وارد شد و بعدا کشورهایی مانند اندونزی، برزیل، اکوادور، توگو، مکزیک و پاپوآ گینه نو هم شروع به تولید کاکائو کردن.

تقریباً از الان تا 20 سال آینده، تولید کاکائو کاهش پیدا می کنه. به گفته محققان مرکز بین المللی کشاورزی مناطق گرمسیری (CIAT)، گرم شدن آب و هوا باعث کاهش تولید کاکائو در گینه و ساحل عاج در غرب آفریقا شده. این مسئله بسیار نگران کننده س چون نصف شکلات جهان در مزارع کاکائوی این مناطق تولید می شه. با وجود اینکه میانگین درجه گرما دمای این مناطق فقط یه درجه سانتی گراد زیاد می شه محققان تخمین میزنن مقدار تولید کاکائو از سال 2030 شدیدا کم بشه. هم اینکه یافته های بررسیا نشون میده در سال 2050، درجه گرما، هرساله بیشتر از 3/2 درجه زیاد می شه و غرب آفریقا به منطقه ای بیش از حد گرم واسه تولید کاکائو تبدیل می شه.

2. کره بادام زمینی

در سال 1894 واسه اولین بار یه دکتر آمریکایی به نام «جون هاروی کلاگ»، کره بادام زمینی رو به عنوان یه غذای مغذی واسه بیماران کشف کرد. بزرگ ترین کشورای تولیدکننده بادام زمینی هند، چین، آمریکا و آرژانتین هستن و تقریباً حدود یه سوم بادام زمینی کشت شده در سراسر دنیا صرف جفت و جور کره بادام زمینی می شه.

شک نداشته باشینً خوندن این خبر که آمریکا و بقیه کشورای تولیدکننده بادام زمینی تو یه سال گذشته بدترین وضعیت رو از نظر برداشت بادام زمینی داشتن، واسه طرفداران کره بادام زمینی خیلی مورد پسند نیس.

افزایش هزینه ها، گذروندن تابستونی گرم و خشک در مناطق جنوبی آمریکا که پرورش دهنده اصلی بادام زمینیه، تولید اونو تحت اثر قرار داده و نسبت به سالای گذشته 13 درصد کاهش داشته، اما برداشت محصول در چین 7 درصد بالا رفته ولی قیمت اون به مراتب بالاتر از سالای پیش بوده.

3. موز

یه جور عفونت قارچی باعث از بین رفتن میوه خوشمزه و زردرنگ موز می شه. مریضی «پاناما»، یکی از سخت ترین مریضیای گیاهیه. واسه اولین بار در سال 1876، منشأ این مریضی در استرالیا شناخته شد اما الان در تموم مناطق پرورش دهنده موز به جز جنوب اقیانوس آروم، دریای مدیترانه و سومالی دیده می شه. این نوع عفونت قارچی باعث از بین رفتن درختان موز می شه. الان درختان موز در آسیا و استرالیا در برابر دچار شدن به این مریضی هستن اما هنوز در آمریکای جنوبی که محل اصلی کشت موزه، شایع نشده. به هر حال بعضی بیولوژیستا فکر می کنن تا سال 2015، این عفونت به آمریکای جنوبی هم می رسه و تماشاگر کاهش کشت این میوه هستیم.

4. عسل

زنبورها، نقش موثری در ساختن عسل دارن اما رشد یه جور انگل در کندوی زنبور عسل باعث نابودی نسل زنبورها می شه. این نوع انگل زنبورها رو از کندو می راند و در آخر باعث مرگ اونا می شه. به گزارش روزنامه «اکسپرس»، آسیبایی مانند دچار شدن به ویروس، مریضیا و انگل، سموم و آفت کشا، دلیل دیگه نابودی زنبورها هستن. پس در سالای آینده تولید عسل هم کاهش زیادی پیدا می کنه.

 

 

5. ماهی تن

ماهی تن جنوب «bluefin» گونه ای از ماهی تنه که در مقایسه با گونه های دیگه بیشتر در خطر نابودی قرار داره.

به گفته «کنت کارپنتر»، مدیر واحد تنوع زیستی دریایی از UICN، اگه صید کشکی و هردم بیل این ماهی تن بازم ادامه یابد، نسل اون منقرض می شه. تنها راه پیش رو، متوقف کردن کامل صید واسه پیشگیری از نابودی این ماهیه.


منبع : tebyan.net

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *