5 ماده برای سم زدایی کامل پوست

: مجموعه: بیماریا و راه درمان

: 5 ماده واسه سم زدایی کامل پوست

 

پوست بزرگترین اندام بدن آدم حساب می شه و دائم در تماس با عناصر جور واجور قرار داره. آلاینده ها و گرد و غبار محیط دور و بر ما می تونن موجب بسته شدن منافذ پوست شن و سمومی که از رژیم غذایی سرچشمه می گیرن می تونن چهره و ظاهر شما رو تحت تاثیر بذارن.

 

پوست آدم از نظر وزن و ناحیه ای که پوشش میده یکی از بزرگترین اندامای بدن انسانه. پوست از دو لایه شامل درم (داخلی) و اپیدرم (خارجی) تشکیل شده و سلامت اون واسه بهزیستی کلی آدم حیاتیه.

 

پوست سه وظیفه اصلی رو رو دوش داره: حفاظت، تنظیم و احساس.

حفاظت نقش اصلی پوست در برابر اثرات مکانیکی و فشار، تغییرات دما، میکروارگانیسما، پرتوافشانی و مواد شیمیایی رو شامل می شه.

کارکرد تنظیم پوست عناصر فیزیولوژیکی بسیاری شامل دمای بدن، گردش خون پیرامونی، و تعادل مایع رو در بر میگیره.

 

یه شبکه پیچیده از سلولای عصبی هم توانایی احساس رو به پوست می بخشن. احساس گرما، سرما، درد و لمس هر کدوم دارای گیرنده های عصبی جور واجور هستن. این گیرنده ها تغییرات در محیط رو تشخیص داده و اطلاعات رو به مغز ارسال می کنن.

 

. سموم از منابع جور واجور سرچمشه می گیرن، اما محیط زیست متهم اصلی روبرو شدن در نظر گرفته می شه. از دیگر موارد میشه به مواد شیمیایی موجود در آب و لوازم آرایشی، عادات غذایی ضعیف و مشکلات هورمونی اشاره کرد.

 

سمزدایی پوست در آخر فواید بسیاری رو واسه شما به ارمغان می آورد. این کار پوست رو قادر می سازه تا بدون هیچ مشکلی سه وظیفه اصلی خود رو بکنه. هم اینکه، سمزدایی ظاهری تمیزتر و سالم تر به پوست می بخشه و در نتیجه احساس بسیاری بهتری دارین.

 

در ادامه با بعضی از بهترین مواد واسه سمزدایی پوست بیشتر آشنا میشیم.

 

آب به تخلیه سموم از دستگاه گوارش کمک می کنه

 

آب

مصرف مقدار فراوون آب بخشی مهم از روند سمزدایی پوست رو شامل می شه. آب به تخلیه سموم از دستگاه گوارش کمک می کنه، که نابود کردن مواد شیمیایی مضر رو تسریع می کنه. هم اینکه، مصرف آب به اندازه کافی در روز از خشکی، پوسته پوسته شدن و ریزش پوست پیشگیری می کنه.

اضافه کردن یه قاشق چایخوری آب لیمو و نصف قاشق چایخوری عسل به یه لیوان آب و نوشیدن اون هنگام صبح روشی عالی واسه حفظ ظاهر سالم پوسته.

 

دفع قارچ و مخمر می تونه ایجاد کننده شرایط پوستی ناخوشایندی مانند جوش و … شه

 

فیبر

فیبر یه ماده لازم واسه حفظ سلامت گوارش حساب می شه. یه جور فیبر به نام سیلیوم هاسک به بدن در خلاص شدن از شر قارچا و مخمرها کمک می کنه، که از حضور و دفع اونا از راه پوست جلوگیری می کنه. دفع قارچ و مخمر می تونه ایجاد کننده شرایط پوستی ناخوشایندی مانند جوش و راشای پوستی شه.

اندازه مصرف پیشنهاد شده روزانه فیبر واسه مردان بزرگسال 38 گرم و واسه زنان بزرگسال 25 گرمه. لوبیاها، میوه ها، سبزیجات، مغزهای خوراکی و غلات کامل از جمله منابع خوب واسه فیبر هستن.

 

سم زدایی کامل پوست

 

اجناس بدون مواد شیمیایی

خیلی از اجناس آرایشی شامل پارابنا، یه ماده نگهدارنده مصنوعی، هستن. بعضی از اجناس دارویی هم شامل مواد شیمیایی هستن. به کار گیری پارابنا در اتحادیه اروپا به دلیل نگرانیای سلامت در سال 2012 ممنوع اعلام شد.

 

سلامت دستگاه گوارش نقش مهمی در سلامت پوست بدن آدم اجرا می کنه

 

پروبیوتیکا

سلامت دستگاه گوارش نقش مهمی در سلامت پوست بدن آدم اجرا می کنه. پروبیوتیکا که بیشتر به عنوان باکتریای خوب یا به درد بخور شناخته می شن، به بهتر شدن سلامت روده آدم کمک می کنن. اونا هم اینکه در سلامت کلی آدم، از جمله سلامت پوست، نقش دارن.

ماست، کفیر، شکلات تلخ، سوپ میسو، تمپه، و کیمچی از جمله منابع عالی واسه پروبیوتیکا هستن.

 

تعریق به دفع سموم کمک می کنه

 

عرق

تعریق می تونه در دفع سموم از بدن آدم بسیار اثر داشته باشه. به گفته دکتر جوزف مارکولا، تعریق به دفع سموم کمک می کنه، که این شرایط از کارکرد مناسب سیستم ایمنی بدن آدم پشتیبانی کرده و به پیشگیری از بیماریای مربوط به تجمع بیشتر از اندازه سموم کمک می کنه.

 

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *