5 ماده خوراکی که برای پوست مفید است | سلامت پوست

: مواد غذایی که شما در رژیم غذایی خود دارین مانند سبزیجات , شکلات , مرکبات می تونه کمک به نابود کرد بیماریای قلبی و دیابت کنه . اما می دونستین که بعضی مواد خوراکی خاص هستن که می تونن کار عجیبی روی پوست شما بکنن ؟

تحقیقات نشون میده که رژیم غذایی شما می تونه روی پوست شما اثر بزاره . اینکه شما چه می خورید مهمه چون نبود تعادل هورمنی باعث ایجاد جوش یا التهابات پوستی شه که با پیری پوست شما در ارتباطه .

درواقع اون چیزی که شما می خورید می تونه به عنوان کرم یا سرم پوست شما بکنه بخاطر این امروز ۵ ماده غذایی که واسه پوست شما خوبه رو آماده کردیم تا معرفی کنیم .

: 5 ماده خوراکی که واسه پوست خوبه | سلامت پوست

شکلات مشکی

شکلات غنی شده از فلاوانول کاکائو , از ترکیبات گیاهی با خواص آنتی اکسیدانیه که کمک به مرطوب موندن پوست و بهبود گردش خون می کنه . زنائی که فلاوانول که در کاکائو مشکی ( شکلات تلخ ) رو میل می کنن پوستشون لطیف تر بوده و کمتر دچار خشکی میشه . البته محققان مصرف ۵۵۰ کالری شکلات رو واسه سلامت پوست پیشنهاد می کنن و این اندازه شکلات باعث اضافه وزن نمی شه .

ماهی ساردین

یه وعده از شناگران کوچیک شامل اسیدهای چرب امگا ۳ هستن و باعث شده اونا یکی از بهترین منابع چربی باشن . ماهیای چرب مخصوصا ساردین که شامل امگا ۳ هستن جلوگیری می کنن از التهابای پوست که ریشه اصلی جوش شناخته شده . رژیم غذایی شامل امگا ۳ که در ماهیای آزاد هم هستش می تونه کمک بسیار زیادی به روشن نگه داشتن پوست شما بکنه .

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *