5 ماده غذایی جایگزین استامینوفن | تغذیه سالم

استامینوفن به خاطر این که بدون نسخه به فروش میرسه تبدیل به یکی از داروهایی شده که خیلی از افراد واسه به کار گیری اون هیچ ترسی به دل راه نمیدن و با کوچیکترین احساس دردی مثل نقل و نبات این قرص رو استفاده میکنن. سرماخوردگی، مریضی به ظاهر ساده ای که می تونه شما رو چند روز از کار و زندگی بندازه و اگه بدن ضعیفی داشته باشین، بارها در طول فصول سرد سال کلافه تون کنه.

اگه همون اول سرماخوردگی چند راه ساده خونگی رو امتحان کنین و البته حواستون به رعایت چند نکته هم باشه، می تونین از شدیدتر شدن سرماخوردگی جلوگیری کنین و سریع تر به روال عادی زندگی برگردین.

سرماخوردگی شایع ترین مریضی پاییز و زمستانه، هرچند که بعضی پزشکان فکر می کنن آب و هوای سرد باعث سرماخوردگی نمی شه و در واقع عـلت شیـوع ایـن بـیـمـاری در فصول ســـرد سال،نزدیکی افراد در کنار هم و محیطهای بسته س که باعث می شه ویروس راحت تر منتقل شه.

راهکارهای مناسب واسه درمان سرماخوردگی

کدو حلوایی بخارپز با دارچین

دم کرده دارچین

دم کرده زنجبیل

دم کرده پونه کوهی

دم کرده آویشن شیرازی

جالبه بدونین؛ امروزه داروها به شکلهای مختلفی به فروش میرسن و استامینوفن هم از این مستثنا نیس. استامینوفن در اشکال جور واجور مانند قرص، شیاف، شربت و قطره به فروش میرسه اما با مصرف دم کردهای گفته شده می تونین دور استامینوفن رو خط قرمز بکشین.

آکا ایران

.

منبع : zibasho.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *