5 ماده غذایی ممنوع برای مبتلایان به آرتریت روماتوئید | تغذیه سالم

5 ماده غذایی ممنوع واسه مبتلایان به آرتریت روماتوئید

تحقیقات نشون میده که مصرف مواد غذایی خاص مانند شیرینی جات، نوشابه های کافئین دار و… ممکنه علائم آرتریت روماتوئید رو بدتر کنه.
به نقل از آوای سلامت، داروهای مختلفی واسه درمان آرتریت روماتوئید پیشنهاد شده اما آسونترین راه واسه کنترل علائم این مریضی و کاهش درد به وجود اومده به وسیله اون، اصلاح رژیم غذاییه.
به گفته محققان کلینیک مایو، با اینکه رژیم غذایی قطعی واسه کم شدن نشونه های آرتریت روماتوئید پیشنهاد نشده اما از اونجا که بعضی حساسیتای غذایی دلیل خیلی بد تر شدن این علائم می شن، دوری از بعضی دسته غذایی می تونه به حال این بیماران به درد بخور باشه:
بعضی اجناس لبنی: اجناس لبنی از اونجا که دارای یه جور پروتئین هستن، ممکنه در دردهای روماتیسمی نقش داشته باشن. براساس تحقیقات انجام شده در بعضی افراد این پروتئین ممکنه بافت دور و بر مفاصل رو تحریک کنه. بعضی از مبتلایان به روماتیسم که از دردهای روماتیسمی رنج می برن، از یه جور رژیم غذایی پیروی می کنن که بدون اجناس حیوونی و البته لبنیاته. بیشتر از اینکه پروتئین لازم بدن رو از از منبع حیوونی و لبنی تامین کنین، به منابع گیاهی و سبزیجات مثل اسفناج، کره مغزها، سویا، لوبیا، عدس و… مراجعه کنین.
قند و شیرینیای تصفیه شده: هرچه مقدار قند در برنامه غذایی بیشتر باشه، این روند باعث افزایش سطح محصول پایانی گلیکاسیون در خون می شه و التهاب رو در بدن زیاد می کنه. مصرف آب نبات، غذاهای فرآوری شده، خوراکیای طبخ شده با آرد سفید و نوشابه رو کم کنین تا دردهای به وجود اومده به وسیله آرتریت روماتوئید آرامش پیدا کنه.
گوشتای پرچرب: محققان کلینیک مایو اعلام کردن که یه رژیم غذایی براساس گیاهان می تونه دلیل بهبود علائم گرفتار به آرتروز و آرتریت روماتوئید شه. مصرف گوشتای پرچرب عوضش منتهی به افزایش پاسخای التهابی در بدن و در نتیجه تولید درد و تورم در مفاصل می شه. مبتلایان به آرتریت روماتوئید می تونن به جای مصرف گوشت از لوبیا، عدس، سویا و… سود ببرن.
دوری از گلوتن: تحقیقات نشون داده خیلی از مبتلایان به این مریضی دچار مریضی سلیاک هم هستن. کسائی که از مریضی سلیاک رنج می برن، یه جور پروتئین موجود در گندم و بقیه غلات به نام گلوتن رو نمی تونن تحمل کنن و مصرف این مواد منتهی به واکنشای ایمنی در روده کوچیک مانند نفخ و اسهال می شه. این واکنشای التهابی می تونه منتهی به شدید شدن علائم آرتریت با ایجاد التهاب در بدن هم بشه.
نمک و مواد نگهدارنده: خیلی با اهمیته که بدونین در غذایی که می خورید چه موادیه. خیلی از غذاها زیادتر از اندازه نمک دارن و یه گروه دیگه واسه افزایش مدت زمان مصرف، شامل مقدار زیادی مواد نگهدارنده هستن. در بعضی افراد مصرف بیشتر از اندازه نمک ممکنه باعث بروز التهاب در مفاصل شه. پس ارزش این رو داره که تلاش کنین نمک کمتری بخورین. برچسب مواد غذایی رو بخونین و تا حد ممکن از خوردن مواد نگهدارنده و افزودنی دوری کنین. نمک کمتر به مدیریت آرتریت روماتوئید کمک می کنه، پس از مصرف غذاهای آماده دوری کنین.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *