5 ماده غذایی که باعث تغییرات فیزیولوژیکی می شوند | تغذیه سالم

تا حالا شده که بدون این دست اون دست کردن بعد از خوردن یه ماده غذایی تغییراتی رو در بدن تون احساس کنین؟ مثلا عرق کنین؟ بوی ادرارتون عوض شه؟ نفس تون بد بود شه و چیزای دیگه ای به جز اینا!

به طور کامل درسته. بعضی مواد غذایی به سرعت تاثیر خود رو روی بدن گذشته و تغییراتی ایجاد می کنن. به خاطر همین بعد از خوردن غذای تند یا فلفل گرمتون می شه و بعد از مصرف سیر نفس تون بدبو می شه و چیزای دیگه ای به جز اینا. در این مطلب چند ماده غذایی که با سرعت تموم، تغییراتی فیزیولوژیکی روی بدن می ذارن عنوان شده و نگاهی گذرا به خواص هر کدوم میندازیم. لطفا با ما همراه باشین.

 

مارچوبه بوی ادرار رو تغییر میده
مارچوبه ضدکلسترول، دوستدار قلب و ضدسرطانه. اندازه بالای پتاسیم اون به افزایش ادرار کمک می کنه. در واقع مارچوبه شامل ترکیبی به نام «آسپاراژین» است که با افزایش حجم ادرار به دفع سموم از کلیه ها کمک می کنه. فیبرهای موجود در این سبزی یعنی «پکتین» و «موسیلاژ» هم واسه مقابله با یبوست بسیار مفیدن. اما بعد از مصرف مارچوبه متوجه میشین که بوی ادرار، تند و غیرعادی می شه. این همون تغییر فیزیولوژیکیه که مارچوبه بوجود میاره. بویی که بعد از مصرف این سبزی بدست میاد در نتیجه دفع مارچوبه به وسیله آنزیمی خاصه که «متیل مرکاپتان» تولید می کنه و این مولکول گوگردی و بدبوه. پس اگه بعد از مصرف مارچوبه دچار اینجور وضعیتی شدید نگران نباشین. چون این خاصیت طبیعی مارچوبه س و بعد از دفع اون از بدن مشکل حل می شه.

اودیه ها باعث تعریق می شن
اودیه ها دنیایی از خواص جورواجور دارن و طعم فوق العاده ای به غذاها میدن. اما احتمال داره که بعد از خوردن ادویه کاری یهو گرمتون شه و دانه های عرق روی پیشونی تون غلت بزنه. از نظر علمی، محققان این حالت رو به وجود کاپسائیسین نسبت میدن. این مولکول که مخصوصا در فلفل و در نتیجه پاپریکا هم هست باعث تحریک سنسورهای واقع در دهن می شه که معمولا وظیفه تنظیم گرما و در نتیجه تعریق رو رو دوش دارن. جذب کاپسائیسین باعث فعال شدن گیرنده های درد می شه که پیامایی رو به مغز مخابره می کنن. مغز هم واسه دفاع از خود اندازه آدرنالین، ضربان قلب و هم اینکه تعریق رو زیاد می کنه.

 

دانه کاج می تونه حس چشایی رو به خطر بندازه
دانه کاج در میوه مخروطی شکل اون قرار داره و پر از پروتئین، ویتامینای B1  و B2، ویتامین E، منگنز، پتاسیم، آهن، اسیدهای آمینه ی لازم و چیزای دیگه ای به جز اینا س. این دانه های کوچیک باعث ایجاد احساس سیری زودتر از موعد معمولی شده و مانع از چاقی می شن. در واقع این دانه ها ضداشتها بوده و فیبرهای موجود در این دانه ها واسه سیستم گوارشی به درد بخور هستن. اما باید بدونین که در سال 2008، محققان فرانسوی اعلام کردن که بعد از مصرف دانه کاج احتمال بروز مشکل در حس چشایی هست. البته به نظر این محققان مشکل بوجود اومده در حس چشایی بعد از دو هفته خود به خود از بین میره؛ اما بیشتر افراد بعد از مصرف این دانه ها مجبور می شن که واسه یه مدت طعم فلز در دهن خود تحمل کنن چون تا الان درمانی واسه این مشکل یافته نشده.

محققان فرانسوی اعلام کردن که بعد از مصرف دانه کاج احتمال بروز مشکل در حس چشایی هست. البته به نظر این محققان مشکل بوجود اومده در حس چشایی بعد از دو هفته خود به خود از بین میره

یافته های اولین پژوهشای انجام شده در مورد این پدیده نشون میده که دانه های اومده از چین و پاکستان باعث بروز این مشکل می شن. با وجود اینکه این دانه ها به دلیل ترکیبات مغذی شون واسه سلامتی خوبه اما بهتره بدونین امکان داره بعد از خوردن اونا به مدت حدود دو هفته حس چشایی تون با مشکل مواجه شه.

 

سیر و بوی بد دهن
از خواص سیر هر چی گفته شه کمه. سیر ضدسرماخوردگی، بهبود دهنده کارکرد قلب، کبد و کیسه صفرا است. این ماده غذایی به درد بخور واسه مقابله با بیماریایی مانند بی اشتهایی، اسهال و مشکلات عصبی خوبه. علاوه بر این سیر شما رو در برابر بیماریای دیگری مانند نقرس، سینه پهلو، آسم، بواسیر، یبوست، عفونت گوش و چیزای دیگه ای به جز اینا دور می کنه. محققان فکر می کنن که سیر خواص ضدسرطانی هم داره.

این ماده غذایی با وجود تموم خواصی که داره یه عیب بزرگ هم داره که میل بیشتر مردم رو واسه مصرف این ماده غذایی نابود می کنه. سیر باعث بد بو شدن دهن می شه. این بو به وجود اومده به وسیله گازهای گوگردیه که در بین هضم اون در لوله گوارش آزاد می شه. البته اگه کمی شکیبا باشین این گازها حدود 3 ساعت بعد از بین می رن.

 

چغندر باعث رنگی شدن مدفوع می شه
چغندر هم یکی دیگه از سبزیجات پرخاصیته. چغندر شامل اندازه زیادی آهن، بتاکاروتن و ویتامینای B1،B2 ،B3 و B6ه. این سبزی پرخاصیت واسه رفع یبوست، تقویت بینایی، افزایش قدرت مغز و بهبود کارکرد قلب به درد بخور بوده و خواص ضدسرطانی داره.

اما این ماده غذایی باعث قرمز شدن مدفوع می شه. این تاثیر چغندر به دلیل دارا بودن رنگدونه ای به نام «بتالائین» است که در بین گوارش به طور کامل تجزیه نمی شه. البته جالبه بدونین که بعد از حدود 24 ساعت رنگ مدفوع به حالت نرمال برمیگرده.

 

فاطمه مهدی پور


منبع : tebyan.net

جمع آوری به وسیله بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت آکا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *