5 ماسک خانگی برای سفید کردن پوست صورت طرز تهیه | تغذیه سالم

در این مقاله به سراغ ماسکای خونگی رفته ایم که همه از مواد درون یخچال یا آشپزخانه شمان بهترین راه حلای سفید کردن طبیعی پوست رو به شما پیشنهاد بدن

رفتن به سالنای آرایش و به کار گیری جدیدترین اجناس مراقبت پوست همیشه راهی واسه سفید و روشن کردن پوست هستن اما به چه دلیل راهی طبیعی رو انتخاب نکنیم.

در این مقاله به سراغ ماسکای صورت خونگی رفته ایم که همه از مواد درون یخچال یا آشپزخانه شمان بهترین راه حلای سفید کردن طبیعی پوست رو به شما پیشنهاد بدن .

ماسک صورت پودر شیر و آب لیمو

مواد لازم : دو قاشق غذاخوری پودر شیر خشک، 3 تا 4 قاشق غذاخوری آب لیمو.

روش درست کردن : این مواد رو باهم تو یه کاسه مخلوط کنین تا به شکل خمیر درآیند. با نوک انگشت اونو روی صورت بمالید. بذارین به مدت 10 تا 20 دقیقه روی صورت بمونه و بعد بشورید و خشک کنین.

ماسک صورت بلغور جو و کشک ترش

مواد لازم : نصف فنجون بلغور جو، یه دوم کشک ترش.

روش درست کردن : بلغور جو رو شبونه در آب خیس کنین. صبح روز بعد اونو له کرده و خمیر اونو با کشک ترش مخلوط کنین و به مدت 10 تا 15 دقیقه روی صورت خود بذارین. استفاده منظم ترکیب کشک و جو هم به روشن شدن چهره کمک می کنه و هم پوستتون رو مرطوب کرده و آلودگیا رو نابود می کنه.

ماسک صورت خمیر سیب زمینی

واسه درست کردن این ماسک یه سیب زمینی بدارین و پس از رنده کردن اونو به نرمی روی صورت بذارین. 11 تا 15 دقیقه صبر کنین بعد صورتتون رو بشورید و خشک کنین. سیب زمینی مانند آب لیمو و شیر به طور طبیعی از خاصیت سفیدکنندگی برخورداره و می تونه به عنوان نرم کننده و جلا دهنده طبیعی پوست بکنه.

ماسک صورت زردچوبه و گوجه فرنگی

مواد لازم : 4 قاشق غذاخوری آب گوجه، 1 قاشق چای خوری زردچوبه

روش درست کردن : این دو مواد رو باهم مخلوط کنین تا به شکل خمیر نازکی دربیاد و بعد روی صورتتون بذارین. بذارین واسه 10 دقیقه بمونه و بعد اونو بشورید و خشک کنین. این ترکیب نه تنها چهره شمارو روشن می کنه بلکه خواص آنتی اکسیدانی زردچوبه با علائم سالمندی مانند چروکا و خطوط صورت مقابله می کنه. گوجه هم از خاصیت قابضی طبیعی برخورداره که باکتریای جوش زا رو خواهد کشت.

ماسک صورت روغن بادام شیرین

هم می تونین کمی روغن گرم شده بادام رو روی صورتتون ماساژ بدین تا گردش خون رو تحریک کنین و دوباره پوستتون رو جوون کنین و هم آخر شب یه مشت بادام رو در آب خیس کنین و روز بعد اونو خرد کرده و خمیر کنین. این مخلوط رو به مدت 10 تا 12 دقیقه روی پوستتون بذارین و بعد بشورید. در صورت انجام منظم این کار چهره شما روش می شه. هم اینکه بادام به دلیل داشتن مواد مغذی فراوون واسه غذا و آب رسانی به پوست گزینه مناسبیه.

منبع : salamaneh.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *