5 مزیت روغن نارگیل ( فواید روغن نارگیل ) | طب ایرانی

پنج مزیت و فایده روغن نارگیل : روغن نارگیل یکی از روغنای گیاهیه که در این اواخر عادی شده و عده زیادی به اون علاقه مند شدن. اگه می خواین شمام از مزیتای این روغن باخبر شید با این مقاله از هفت گنج همراه باشین.

هیچ از مزیتا و فواید روغن نارگیل اطلاع دارین؟ تازگیا میوه نارگیل محبوبیت زیادی پیدا کرده و از اون میوه با پوسته مودار سخت خود یه روغن و یه شیر نازگیل خوشمزه گرفته می شه. الان روغن نارگیل به طور کامل به رسمیت شناخته شده و همه از فواید اون باخبر هستن. روغن نارگیل از نقطه ذوب و انجماد کمی بهره مند بوده و خیلی راحت ذوب یا سفت می شه. این روغن در روزای تابستون به طور کامل مایع بوده و در روزای زمستون به شکل قطعه ای سخت درمیاید.

اسیدهای چرب روغن نارگیل یه گزینه واسه کاهش وزن

روغن نارگیل کلا از اسیدهای چرب زیادی مثل اسیداوریک، اسید کاپریلیک و اسید کاپریک ساخته شده و این باعث می شه تا روغن نارگیل یکی از بهترین منابع واسه اسیدای چرب باشه. واسه همینه که اگه روغن نارگیل رو بخورین یا واسه طبخ به صورت روزانه استفاده کنین می تونین امید زیادی به کاهش وزن خود در کمترین زمان داشته باشین.

شیرپاکن

روغن نارگیل میتونه مواد آرایشی صورت شما رو پاک کنه. این روغن همچینن پوست رو به طور کامل تغذیه می کنه چون که از منابع ویتامین E بهره مند بوده و می تونه به هیدرات پوست بپردازه. به علاو این روغن به دلیل درصد چربی که در خود داره، پوست شما به خصوص پوست دور و بر چشمتون رو چرب کرده و از خشک شدن اون جلوگیری می کنه.

امتیازات ضد پیری

روغن نارگیل دارای خواصیه که می تونه به جوون موندن شما کمک کنه این روغن اگه به شکل خوراکی مصرف شه می تونه جلوی سفید شدن موها و یا ایجاد چین چروک در دور و بر چشم رو بگیره. درواقع این روغن دارای مزایاییه که می تونه کشش پوست رو زیاد کنه.

یه روغن طبخ و پز سالم

هر روغنی مصرف بیشتر از حدش مضر بوده و دردسرسازه. ولی روغن نارگیل به عنوان یه روغن گیاهی زیان چندانی نداشته و واسه طبخ غذاهای سالم به شما کمک می کنه.

سفید کردن دندانا

روغن نارگیل علاوه بر افزایش کشش پوست شما و یه منبع سالم واسه غذاهایتان می تونه واسه سفید کردن دندون هاتون هم به کارتون بیاد. این روغن اگه ۱۰ تا ۲۰ دقیقه مثل دهانشویه در دهن باشه می تونه جرم دندون هاتون رو گرفته و اونا رو سفید کنه. هم اینکه این روغن با کم شدن اندازه باکتریای دهن شما می تونه از پوسیدگی دندون، التهاب لثه و بوی بد دهن جلوگیری کنه.

.

منبع : 7ganj.org

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *