5 مزیت زردچوبه برای زیبایی و سلامتی | تغذیه سالم

5 مزیت زردچوبه واسه زیبایی و سلامتی

5 مزیت زردچوبه واسه زیبایی و سلامتی

زردچوبه

زردچوبه پوست رو نورانی می کنه

دکتر ملیسا لوین، متخصص پوست در شهر نیویورک میگه زردچوبه به تنظیم سیستم ایمنی بدن کمک می کنه و التهاب پوست رو کم می کنه. اون میگه: پوست، بزرگترین عضو بدن ما و حائل ما و جهان بیرونه. خیلی از بیماریهای پوستی که می بینیم، به دلیل مشکل در سیستم ایمنی به وجود میان. تازگیا تحقیقات نشون داده که وقتی زردچوبه به مرطوب کننده اضافه شه، چین و چروک ها رو کم می کنه. زردچوبه هم اینکه شامل یه ماده معدنی به نام منگنزه که به تولید کلاژن کمک می کنه. یه ماسک صورت عسل و زردچوبه درست کنین و اونو روی پوست صورتتون بمالید تا رنگ چهره تون نورانی شه.

زرد چوبه یه سم زدای طبیعیه

با یه لیوان چای گرم زردچوبه، سموم رو از بدنتون دفع کنین. سوزان تاکر، بنیانگذار روش درمانی Green Beat Life میگه:«زردچوبه، به عنوان یه تصفیه کننده خون شناخته می شه و سموم خون رو نابود می کنه و به کلیه ها و کبد کمک می کنه.» در مطالعه ای که در مجله طب مکمل و جانشین BMC منتشر شد، محققان کشور کره جنوبی به آدمایی که دچار افزایش سطح آنزیمهای کبدی بودن، مکملای شامل زردچوبه دادن. در آخر این آزمایش 12 هفته ای، سطوح آنزیمای کبدی بطور زیادی کم شدن.

زردچوبه با سرماخوردگی مقابله می کنه

کورکومین، آنتی اکسیدانی قویه و به خاطر همین به مقابله با تشکیل رادیکالای آزاد کمک می کنه. رادیکالای آزاد از پایه، سلولهای سالم در بدن رو نابود می کنن و شما رو بیشتر در برابر دچار شدن به مریضی قرار میدن و این موضوع اصلا خوب نیس. پس دفعه بعدی که احساس کردین سرما خوردین، شیر گرم، زردچوبه، فلفل مشکی، هل و وانیل مخلوط کرده و بخورین.

زردچوبه به کاهش وزن کمک می کنه

دکتر Caroline Apovian، استاد پزشکی و کودکان در دانشکده پزشکی دانشگاه بوستون میگه:«این ادویه، مقاومت به انسولین رو بهتر کرده و متابولیسم رو زیاد می کنه. براساس مطالعه ای که در مجله تغذیه منتشر شد اونا به این نتیجه رسیدن که موشایی که به مدت 12 هفته به اونا یه رژیم غذایی با چربی بالا به همراه مکملای کورکومین داده شده بود، وزنشون به اندازه گروهی که فقط غذاهای چرب خورده بودن، بالا نرفت.

زرد چوبه سلامت مغز رو زیاد می کنه

مطالعه ای که در مجله روان داروشناسی منتشر شد، نشون دهنده توانایی کورکومین واسه کاهش التهاب و بهبود جریان گردش خون و کارکرد مغزه./ فیتنس مگزین

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *