5 مسکن طبیعی و خوشمزه | طب ایرانی

 

 

 

 

مسکنای طبیعی درد

 

این مسکنای طبیعی درد رو بطور زیادی کم می کنه و حتی می تونین ار بقالی سرکوچه هم بخرین که در ۵ گروه طبقه بندی شدن که باهم می خونیم :

بیدار شدن از خواب با سردرد، لغزش از پله و درد مچ پاها در حال سقوط کردن دوچرخه  باعث آسیب به یه یا هر دو اندام می شه آخ می گین و در این هنگام مسکنایی  مانند ایبوپروفن یا آسپرین واسه نجات شما میان.ودرد رو راز بین می برن اما این مسکنا همیشه درد شمارو از بین نمی بره و در درازمدت مشکلات جانبی خوهند داشت. فکر میکنین این داروهای مسکن بیخطر هستن. مشکلات جانبی ندارن؟. حتی نسخه های پزشکی هم در دراز مدت واسه بدن  مشکلات دارن. این مسکنای طبیعی درد رو بطور زیادی کم می کنه و حتی می تونین ار بقالی سرکوچه هم بخرین که در ۵ گروه طبقه بندی شدن که باهم می خونیم :

 

1 – زنجبیل

این ریشه به هضم غذا کمک می کنه و درد طولانی زانو رو بخوبی درمان می کنه زنجبیل یه ضد درده که حتی دردهای قاعدگی و دردای عضلانی سخت رو هم درمان می کنه.

 

2 – گیلاس

گیلاس رو فقط به عنوان میوه یا دسر نگاه نکنین بلکه آنتی آکسیدان بسیار قویه که التهاب رو پایین می آورد و واسه مبتلایان به آرتروز فوق العاده عالیه.

 

3 – زردچوبه

این ادویه بیشتر در  غذاهای هندی استفاده می شه و به جنگ مریضی آرتریت روماتوئید میره  کار اون  عین ایبوپروفنه. درد مفصل و تخریب اونو نابود می کنه و در ترکیبات  بعضی از داروها از زردچوبه هم استفاده شده البته داروهای التهاب مفصلی که در مقابل عفونتای باکتریایی مقاوم هستن.

 

4 – ماهی و روغن ماهی

یه رژیم غذایی پر از امگا ۳ه  مخصوصا ماهی ساردین و قزل آلا  که دارای اسیدهای چرب هستن و روغن ماهی و ماهی واسه  جلوگیری از دردهای قلبی, آرتریت روماتوئید و دیگه بیماریهای ایمنی بسیار به درد بخور هستن. خیلی از مردم رژیم غذایی غنی از ماهی به عنوان آرامش دردها استفاده میکنن تحقیقات نشون داده  این جوری افراد دردشون از بین رفته.

 

5 – انگور قرمز

واسه آسیبهای غضروفی خوبه و ازش جلوگیری می کنه و یه مسکن طبیعی است خواص ضد التهابی انگور قرمز به وجود اومده به وسیله پلی فنوله که واسه بدن آدم خیلی خوبه

منبع : hidoctor.ir

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *