5 مکمل مفید برای قبل از ورزش

تناسب اندام:واسه اینکه تناسب اندام پیدا کنین و از تمرینات ورزشی تون نتیجه بهتری بگیرین، مصرف بعضی مکملا قبل ورزش، می تونه بسیار اثر داشته باشه. بازار، پر از مکمل هاییه که ادعا می کنن در تمرینات ورزشی تاثیردارن.

واقعیت هم همینه، ثابت شده که مصرف مکملای خاصی قبل از ورزش باعث افزایش کارایی می شه. به هر صورت قبل از مصرف هر مکملی با پزشکتون مشورت کنین.

بتا آلانین

در تحقیقی که در سال ۲۰۰۹ به وسیله دانشگاه اوکلاهاما انجام شد، و در مجله «انجمن بین المللی تغزیه ورزشی» منتشر شد، محققان درباره اثرات بتا آلانین، روی آدمایی که تمرینات ورزشی اینتروال شدید انجام می دادن، مطالعه کردن.

اونا به این نتیجه رسیدن شرکت کنندگانی که از بتا آلانین استفاده کردن، در مقایسه با گروهی که دارونما مصرف کردن، در زمان انجام ورزشهای اینتروال شدید، بهبود زیادی در توده عضلانی و مصرف اکسیژن داشتن.

بتا آلانین، آمینو اسیدیه که واسه تقویت کارکرد ورزشی مورد استفاده قرار میگیره.

کافئین

افزایش نیرو در ورزش، نه فقط روحیه شما رو بهتر می کنه، بلکه به افزایش رشد عضلات هم کمک می کنه. در تحقیقی که در نسخه ماه می ۲۰۱۰ در مجله «انجمن بین المللی تغذیه ورزشی» منتشر شد، محققین به این نتیجه رسیدن شرکت کنندگانی که قبل از ورزش، کافئین مصرف کردن، در مقایسه با گروهی که دارونما استفاده کردن، از قدرت بیشتری در طول تمرینات بهره مند بودن. علاوه بر این، مصرف کافئین باعث دقیق شدن و فوکوس کردن وانرژی دوبرابر در تمرینات می شه.

پروتئین ایشون

مصرف پروتئین کمی قبل از ورزش، واسه پیشگیری از تجزیه عضلات و افزایش رشد ماهیچه ها لازمه. در تحقیقی که در نسخه آگوست ۲۰۰۶ در مجله آمریکایی «فیزیولوژی، علم غدد، و سوخت و ساز» منتشر شد، محققان فهمیدن که مصرف شیک پروتئین ایشون قبل از ورزش، سنتز پروتئین یا روند رشد ماهیچه ها رو زیاد می کنه.

آرژینین

طبق تحقیقی که در نسخه می ۲۰۰۶ مجله «فیزیولوژی کاربردی» منتشر شد، هورمون رشد واسه کاهش چربی بدن و افزایش سنتز پروتئین لازمه. مصرف مکمل آرژینین قبل از ورزش، نشون داد که این مکمل با جلوگیری از آزاد سازی سوماتوستاتین داخلی، موجب تحریک ترشح هورمون رشد در طول ورزش می شه.

کراتین

کراتین، یکی از محبوبترین مکملای موجود در بازاره.کراتین امتیازات بسیاری داره که موجب افزایش کارکرد ورزشی می شه، از جمله افزایش قدرت و حجم تمرینات. برطبق تحقیقی که در نسخه ۲۰۰۳ مجله بیوشیمی مولکولی و سلولی منتشر شد، مکمل کراتین موجب افزایش عضله بدون چربی می شه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *