نحوه نوشتن اسکریپت بازاریابی ویدیویی

شکی نیست که ویدیو یکی از پرطرفدارترین نوع محتوا است که می توانید امروز از آنها استفاده کنید تا تقریباً هر چیز دیگری را به بازار عرضه کنید – و این تغییر نیست.

طبق گفته Wordstream ، ۸۷٪ از بازاریاب های دیجیتال از محتوای ویدیویی استفاده می کنند ، ۸۵٪ از کاربران اینترنت ایالات متحده فیلم های آنلاین را تماشا می کنند ، و ویدیوها این توانایی را دارند که ترافیک ارگانیک را بیش از ۱۵۰٪ افزایش دهند.

دیجیتال

بنابراین ، اگر در زمینه بازاریابی دیجیتال کاری انجام می دهید ، می توانید مطمئن باشید که قرار دادن کمی وقت اضافی برای ساخت یک فیلم با کیفیت بالا (یا حتی با کیفیت متوسط) می تواند راه زیادی را به سمت بازاریابی محصول شما طی کند.

اما وقتی نوبت به تهیه و نگارش فیلم می رسد ، از کجا شروع می کنید؟ در اینجا مجموعه ای از بهترین روش ها و گزینه های ایجاد فیلم بازاریابی بسیار مؤثر وجود دارد.

ابزارهای ویرایش

اول از همه ، ممکن است دقیقاً تعجب کنید که از چه چیزی برای تهیه و ویرایش یک فیلم حرفه ای استفاده کنید. احتمالاً شما با استفاده از نرم افزار داخلی خود و سپس بارگذاری آن در یوتیوب ، ایجاد یک فیلم ساده و مقدماتی ، یک فریم و بدون نظارت ساده را تجربه کرده اید – و در حقیقت ، اگر یک کسب و کار کوچک با بودجه اندک هستید ، اشکالی ندارد. نکته مهم بیشتر درباره آنچه ویدئو ارائه می دهد تا اینکه فوق العاده حرفه ای است ، است.

با این حال ، اگر می خواهید آن را به سطح بعدی برسانید ، می خواهید چندین نوع نرم افزار و ابزار مختلف را آزمایش کنید. چند نمونه از بهترین ابزارهای ویدیویی امسال را امتحان می کنید.

Animaker به شما امکان می دهد فیلم های متحرک را در سایت خود قرار دهید. انیمیشن می تواند برای نمایش ها عالی باشد ، به خصوص اگر محصول شما کودک پسند باشد ، یا حتی اگر اینگونه نباشد. این ابزار بسیار آسان است و می تواند تأثیر بزرگی ایجاد کند ، به خصوص اگر مخاطب شما کمی در سمت خلاق یا عجیب طیف قرار داشته باشد. همچنین اگر می خواهید یک فیلم توضیح دهنده ایجاد کنید ، انتخاب بسیار خوبی است.

یکی دیگر از گزینه های ارزان قیمت که ممکن است بخواهید آزمایش کنید ، Animoto است. می توانید از آن برای هر نوع ویدیو استفاده کنید و حتی آهنگ مورد علاقه خود را در پس زمینه اضافه کنید.
قیمت

همچنین می توانید ۳۰ روز اول Moovly را به صورت رایگان امتحان کنید. این قالب ها و قالب های مختلفی را ارائه می دهد که تقریباً برای هر نوع کمپین بازاریابی یا صنعت مناسب هستند. این یکی برای کاربران پیشرفته تر است ، اما به شما امکان می دهد گزینه های بیشتری را برای شخصی سازی کنید ، اگر این چیزی است که شما به دنبال آن هستید.

قالب های ویدیویی

قبل از اینکه به نوشتن فیلم نامه ویدیویی بروید ، مهم است که تعیین کنید کدام نوع ویدیو (ها) برای شرکت شما یا یک کمپین بازاریابی معین و همچنین برای هدف خاص شما بهترین کار خواهد کرد. در اینجا مجموعه ای از انواع اصلی فیلم ها وجود دارد.

برندهای ویدیویی

اگر این چیزی است که شما در حال بازاریابی هستید ، این موارد فقط معرفی برند ، خدمات یا شخصی شما هستند. شما این فرصت را دارید که داستان خود را بگویید و رسالت اصلی خود را به اشتراک بگذارید. این نوع فیلم ها باید کوتاه نگه داشته شوند ، و در یک صفحه در حدود عالی کار می کنند. این موارد عالی هستند اگر می خواهید ویدیوی بالای قیف فروش را تهیه کنید.

توضیح دهنده ها

اگر محصولی یا خدماتی دارید که استفاده از آن کمی پیچیده تر است ، یا اگر نوع محصولی را دارید که از تجسمی و دستورالعمل های گام به گام بهره می برد ، ممکن است بخواهید یک فیلم توضیح دهنده را در نظر بگیرید تا مقداری رنگ و فلفل اضافه کند. . به عنوان مثال ، اگر شما در حال فروش وسایل آشپزخانه هستید ، داشتن یک ویدئو که نشان دهنده کاربردها و دستور العمل های مختلفی است می تواند خیلی طولانی پیش برود.

این نوع فیلم ها حتی قبل از خرید محصول می توانند برای مخاطبان شما مفید باشند – اگر به عنوان مثال یک دستور العمل بی نظیر ارائه دهید ، بینندگان احتمالاً آن دستور العمل را با محصول شما مرتبط می کنند.

VLOGS یا Webinars

VLOGS ابزاری عالی برای بخشی از ترافیک شما است که قبلاً خریداری کرده یا در حال خرید است. این برای قسمت پایین قیف است و به خوبی با خدمات و محصولات آموزشی مطابقت دارد.

شرکت یا فیلم های متمرکز در رویداد

مردم نسبت به شرکت هایی که از آنها خریداری می کنند بیشتر آگاه می شوند و به این منظور اغلب از دانستن آنچه در پشت صحنه اتفاق می افتد قدردانی می کنند.

یک ویدیو فرصتی مناسب برای شفافیت در مورد روشهای مثبت تجاری است که شما هر روز اعمال می کنید – به عنوان مثال ، با استفاده از مواد سازگار با محیط زیست یا اطمینان از دستمزد عادلانه به کارمندان. وقتی مردم این نوع جزئیات را می شناسند ، احتمالاً محصول شما را خریداری می کنند.

محیط زیست

همچنین ممکن است شما بخواهید رویدادها یا فعالیتهای تبلیغاتی را در این نوع فیلم ها بگنجانید تا مشتریان شما درک کاملی از نه تنها فرهنگ شرکت بلکه انواع روابط شما با مشتریان داشته باشند.

توصیفات

شامل توصیفات موجود در ویدیوی شما می تواند مسیری طولانی را به سمت فروش پیش بردمحصول شما و حتی می تواند موثرتر از بررسی های کتبی باشد. دلیل این امر آن است که وقتی چهره شخص را می بینیم و صدای صدای آنها را می شنویم ، امکان اعتماد به نفس و اصالت بیشتر است.

اعتماد به نفس

یکی دیگر از دلایلی که توصیفات می توانند آنقدر مؤثر باشند این است که می توانیم آنها را در ترکیب با نمایش محصول یا به سادگی از فیلم شخصی که از یک محصول یا خدمات خاص در زندگی واقعی استفاده می کند استفاده کنیم.

مراحل نگارش

هنگامی که ابزاری را پیدا کردید که برای سطح بودجه و مهارت شما کار کند ، می خواهید اسکریپت خود را شروع کنید. در اینجا مراحل ایجاد یک اسکریپت عالی ارائه شده است.

۱ an یک طرح کلی ایجاد کنید

درست مانند هر پروژه نوشتن یا بازاریابی دیگر ، نوشتن یک اسکریپت بازاریابی ویدیویی درمورد داستان داستانی قانع کننده است. در این حالت ، احتمالاً می خواهید ویدیو را کوتاه و پانچ کنید ، اما بسته به اینکه قصد شما چیست ، ممکن است طولانی تر شود.

نکته ایجاد یک طرح کلی یا خلاصه به گونه ای است که شما یک طرح کلی آسان قابل هضم دارید که می توانید با همه افرادی که در ساخت ویدیو مشارکت دارند ، به اشتراک بگذارید. این مورد برای بحث نیز مهم است – شما می خواهید اطمینان حاصل کنید که هر شخص دیگری با تن و پیام مارک شما سوار است.

سؤالاتی که در این مرحله باید در نظر گرفته شود:

   

 • اهداف بازاریابی
 •  

 • هدف فیلم
 •  

 • پاسخ احساسی که از مخاطبان می خواهید
 •  

 • شرکت کنندگان در پروژه
 •  

 • فراخوان به اقدام
   
 • نکات آموزشی یا آموزنده ویدیو
 •  

 • ایده های طرح بازاریابی پس از تولید
 • ایده

رئوس مطالب شما باید خط داستانی واقعی فیلم را روشن کند ، و خلاصه همراه به عنوان طرح پروژه عمل می کند.

۲ ٫ نوشتن اسکریپت

اگر قبلاً اسکریپت ویدیویی ننوشتید ، نگران نباشید – چند گزینه دارید. می توانید شخصی را تجربه کنید که نوشتن فیلمنامه را تجربه کرده باشد ، یک دوست بازیگر پیدا کند یا همانطور که معمولاً در صورتی که این چیزی است که با آن تجربه دارید ، کپی از نوع مکالمه را بنویسید.

نکته این است که شما می خواهید یک خط داستانی منحصر به فرد تولید کنید که دارای محوریت برند و اقدام محور باشد. یک نکته ممکن است این باشد که از انتها شروع کنید و راه خود را به عقب برگردانید تا بتوانید نوع مناسب تماس برای اقدام را برای برند ، محصول و بستر تبلیغاتی خود برقرار کنید.

برخی از سؤالاتی که باید در نظر بگیرید:

   

 • فراخوان اولیه برای انجام اقدامات چیست؟
 •  

 • چه چیزی باعث می شود شما واقعاً تا انتهای ویدیو تماشا کنید؟
 •  

 • وقتی در رسانه های اجتماعی یا کانال های دیگر هستید ، چه نوع محتوا را جذاب می کنید؟ چگونه می توانید هنگام جستجو فیلم های یوتیوب را پیدا کنید؟

همانطور که فیلمنامه خود را در نظر می گیرید ، به یاد داشته باشید که بهترین کار بهترین است. نحوه ساخت ویدئو پاپ به احتمال زیاد با عناصر بصری همراه خواهد بود و البته بهترین فیلم های بازاریابی فقط از ترکیب صحیح عناصر بصری و پیام کوتاه استفاده می کنند.

فیلمنامه شما پیچیده نیست؛ نیازی به سخیف بودن نیست – شما فقط به یک بیننده می دهید که یک چیز جالب برای انجام دادن داشته باشد تا آنها را با احساس خوب ترک کند.

چند نکته دیگر که باید در نظر داشته باشید:

   

 • البته نوشتن مکالمه را به جای نوع نوشتاری که می خواهید در صورت نوشتن مقاله یا پست وبلاگ استفاده کنید ، انتخاب کنید.
   
 • برای جمعیتی که برای سکوی اجتماعی که قصد استفاده از آن را دارید ، مهم باشد ، بنویسید.
 •  

 • از شوخ طبعی و رنگی به حدی استفاده کنید که با نام تجاری شما مطابقت داشته باشد.
 •  

 • طول و متناسب با نوع تبلیغاتی که می خواهید انجام دهید را حفظ کنید.
 •  

 • نوشتن مجموعه ای از فیلم های فوق العاده کوتاه را که می توانید به صورت متوالی از آنها استفاده کنید برای آگاهی از برند در مدت زمان طولانی تری استفاده کنید.
 •  

 • آن را ایجاد کنید تا با زیرنویس ها و روایت ها برای رسیدن به مخاطبان جهانی خوب کار کند.
 •  

 • همه یادداشت های خود را در پیش نویس های اول بگنجانید – حتی اگر می خواهید مختصر باشد ، بهتر است طولانی تر شروع کنید و بعداً ویرایش کنید.

همچنان درگیر کاری بودن؟ الگوهای اسکریپت زیادی به صورت آنلاین وجود دارد – این موارد را از Storyguide بررسی کنید.

۳ ٫ تمرین و ترفند را انجام دهید

پس از نهایی شدن فیلمنامه ، می توانید قبل از ضبط ویدیوی خود ، روی یک جدول خوانده شده حرکت کنید. این امر به ویژه مهم است اگر افرادی را دارید که مؤلفه های صوتی گسترده ای دارند.

مهم این است که قبل از پایان مهلت به مرحله تمرین بروید ، زیرا گاهی اوقات متوجه می شوید که در طول جدول خوانده شده ، چیزهایی به اندازه انتظار شما به نظر نمی رسد. اما اگر زمان کافی برای تمرین ندارید ، همیشه می توانید از لپ تاپ به عنوان teleprompter استفاده کنید.